Aktualnie prowadzimy zapisy na program Work and Travel, Internship USA, Praca w Australii Zapraszamy!



 
  USA
 
 Work and Travel
 
  Internship
 
  AUSTRALIA
 
  karty ISIC, EURO<26...
 
  tanie noclegi







   Praca  USA  Work and Travel   zasadyprocedurakosztoryspracazakwaterowanieprzyjazdformularz DS-2019 i SEVISubezpieczeniestatus aplikacjiagencipromocjeopinie uczestnikow





Work and Travel - Zakwaterowanie

     W trakcie trwania programu praca w usa student samodzielnie opłaca koszty związane z mieszkaniem. W wielu przypadkach, pracodawca ma możliwość zapewnienia lub polecenia uczestnikowi niedrogiego zakwaterowania i posiłków w czasie trwania programu. Koszt przeciętnego zakwaterowania wynosi 150 - 350 USD miesięcznie. Wszystkie formalności z tym związane są załatwiane przez pracodawców, oni też najczęściej bezpośrednio pobierają opłatę za zakwaterowanie z wypłat pracowników. Ta forma najczęściej wchodzi w grę w przypadku miejsc pracy takich jak: park rozrywki czy park narodowy, gdzie trudno samodzielnie znależć mieszkanie. Jeśli pracodawca oferuje zakwaterowanie zwykle pobiera kaucję, która przepadnie jeśli uczestnik wyprowadzi się przed ukończeniem pracy. Niektórzy pracodawcy pozwalają swoim pracownikom na zmianę zamieszkania - jedynym warunkiem jest poinformowanie pracodawcy o nowym adresie. Prosimy pamiętać, że rownież fundacja sponsorująca, musi być informowana o każdej zmianie miejsca pobytu. Niektórzy pracodawcy nie zgadzają się na indywidualne organizowanie zakwaterowania lub nie pozwalają go zmienić po wpłacie kaucji.

    W przypadku, gdy pracodawca nie proponuje pomocy w załatwieniu zakwaterowania lub student chce zdecydować się na indywidalne zorganizowanie lokum, można wtedy wybrać opcję wynajmu dużego mieszkania z innymi uczestnikami programu. Apartament, dom lub motel - wybór należy do Ciebie! Szukając zakwaterowania na własną rękę można napotkać na wiele trudności - czasami bywa to wręcz niemożliwe, zwykle jednak można znależć ciekawą (tzn. tańszą) ofertę niż ta proponowana przez pracodawcę. Wynika to z faktu, że większość pracodawców musi z góry opłacić zakwaterowanie dla dużej ilości osób i na określony okres, co wiąże się ze znacznymi kosztami. Studenci najczęściej wynajmują mieszkanie grupowo, ponieważ najłatwiej jest wtedy obniżyć koszty. Wynajęcie całego apartamentu lub domu może kosztować od 500 - 1000 USD/miesięcznie. Do tego należy doliczyć kaucję/depozyt za pierwszy miesiąc (i czasem ostatni), wynajem mebli, ubezpieczenie, podłączenie telefonu oraz kablówki. Niestety taka opcja wiąże się z koniecznością jednorazowej wpłaty znacznej sumy pieniędzy na początku - związanej z opłaceniem czynszu oraz kaucji. Można również spróbować dogadać się z właścicielem motelu i u niego wynająć pokój. Negocjowany czynsz wtedy najcześciej jest płatny tygodniowo i zależy od ilości osób oraz okresu na jaki jest wynajmowany pokój. Pokoje są umeblowane, posiadają telewizor, lodówkę, czasem ekspres do kawy czy kuchenkę mikrofalową, oferowana jest cotygodniowa zmiana pościeli, ręczników i środków higieny osobistej oraz dostęp do basenu, natomiast nie ma dostępu do kuchni. Nie trzeba także płacić depozytu.







 
   
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.